حتما سعی کنید قبل از خرید مدل های مختلف را بررسی کرده تا دید خوبی نسبت به مدل های میز تلویزیون جدید و قیمت آن ها داشته باشید.

به سبک دکوراسیون خود دقت کنید و میز تلوزیون را مناسب آن انتخاب کنید.

شرایط خاص مانند جا به جایی، داشتن بچه کوچک، شرایط آب و هوا و محیطی را در نظر بگیرید.

سعی کنید آشنایی خوبی از جنس های مختلف، شرایط نگهداری، میزان آسیب پذیری، سنگین بودن، روش تمیز کردن و ... آن ها به دست بیاورید.

به ویژگی های جانبی هر مدل مانند تعداد کشو، نوع کشو، نوع پایه ها، وزن، محل سیم ها و ... در هر میز تلویزیون دقت کنید.

میز تلویزیون ها تنوع بالایی دارند. و شما می توانید بر اساس نیاز خود یک زیر تلویزیونی مناسب بخرید. انواع مدل های میز تلویزیون می توانند بر اساس سبک کلی، رنگ، تعداد کشوها، نوع کشو، پایه ها، جنس متریال و ترکیبات متغیر باشند. در ادامه سعی خواهیم کرد تفاوت کلی میز تلویزیون ها را با یک دیگر مقایسه کنیم.

میز تلویزیون دیواری بخریم یا پایه دار؟

میز تلوزیون ها به دو صورت کلی دیواری و ایستاده استفاده می شوند. مدل های دیواری دارای قسمت مخصوص می باشند که باید با پیچ به دیوار متصل کرد. این سبک از زیر تلویزیونی ها به دلیل اینکه جای کمتری اشغال می کند برای فضاهای کوچک و کم جا بسیار مناسب می باشد. پس اگر به دنبال میز تلویزیون کوچک هستید گزینه بسیار خوبی می باشد.

میز تلوزیون های ایستاده بر روی زمین قرار می گیرند. به همین دلیل از لحاظ جا به جایی و نحوه قرار گیری انعطاف پذیری بالاتری دارند. اما به دلیل اشغال فضا روی زمین برای محیط هایی با مساحت کم مناسب نمی باشند.

علاوه بر این در نظر داشته باشید که میز تلویزیون های دیواری محدودیت بیشتری برای تغییر دکوراسیون دارند. و دست و پای شما را در هنگام تغییرات می بندند. مگر اینکه با جای پیچ ها روی دیوار مشکلی نداشته باشید و یا بتوانید آن ها را به راحتی درست کنید. هم چنین در نظر داشته باشید که میز تلویزیون های دیواری به دلیل ساده بودن و متریال مورد نیاز کمتر برای ساخت جزو میز تلویزیون ارزان به شما می آیند.

نوع پایه در میز تلویزیون های مختلف

میز تلویزیون هایی که به صورت ایستاده هستند پایه های مختلف دارند. این پایه ها می توانند ثابت، یا قابل جدا شدن باشند. علاوه بر این در پایه های ثابت ممکن است نوع پایه به صورت چرخ دار باشد که انتقال و جا به جایی زیر تلوزیونی را راحت می کند.

پایه هایی که به صورت قابل جدا شدن هستند به شما امکان بیشتری برای تغییر می دهند. می توانید از این سبک میز تلویزیون به صورت پایه دار استفاده کنید. یا اینکه پایه ها را جدا کرده و به صورت یک دراور و میز کنسول بهره ببرید. علاوه بر این در این سبک از مدل ها می توانید از آن به عنوان زیر تلوزیونی دیواری استفاده کنید.

انواع میز تلویزیون و جادار بودن آن ها

یکی دیگر از پارامترهایی که باید در هنگام خرید میز تلویزیون به آن توجه کنید میزان جادار بودن آن می باشد. بسیاری از میز تلویزیون ها حالت شلف ساده دارند و زیبایی آن ها در سادگی و بدون جزئیات بودن آن هاست. اما اگر دوست دارید میز تلویزیون شما جا دار بوده و قسمت های مختلفی برای نگهداری انواع کابل ها، کنترل تلوزیون و وسایل روزمره داشته باشد بهتر است از مدل های کشو و کمد دار استفاده کنید.

سبک کشوها در مدل های کلاسیک و سنتی بیشتر حالت قدیمی دارد. اما در نمونه های جدید میز تلویزیون کشوها به صورت مگنتی و مخفی ساخته می شوند. این سبک از کشوها علاوه بر اینکه استفاده راحت تری دارند باعث می شوند میز تلوزیون ساده تر دیده شود.

انواع میز تلویزیون جدید

امروزه مدل های مختلفی از میز تلویزیون ساخته می شود. به همین دلیل دست شما در انتخاب کردن باز می باشد. و انتخاب شما بستگی زیادی به سبک دکوراسیون، سلیقه و بودجه شما دارد.

اما به طور کلی میز تلویزیون های سبک روستیک برای دکوراسیون های مدرن امروزه بسیار ترند می باشد. هم چنین زیر تلویزیونی های سفید ساده به دلیل هماهنگ شدن با انواع دکوراسیون از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

در مورد دکوراسیون های کلاسیک و سنتی نیز میز تلویزیون هایی که در عین سادگی نشانی از ساختار سنتی دارند ( مانند کاشی کاری و منبت در قسمتی از میز) طرفداران بیشتری دارند.

.

.