در سالهای بسیار دور که معماری ایران به دوره اوج و شکوه خود رسیده بود، بزرگان معماری با استفاده از قطعات کوچک آینه اقدام به آینه کاری در بناهای ارزشمند میکردند. برخی از آینه کاریهای کاخهای ایرانی شهرت جهانی دارد و توریستهای بسیاری برای تماشای این هنر خیرهکننده به ایران سفر میکنند.

تهیه قطعات کوچک آینه برای آینه کاری کلاسیک در ایران توسط دست انجام میشد و همین موضوع باعث شگفتی در بین علاقهمندان به معماری ایرانی شده است.

آینههای دکوراتیو در اغلب خانههای مدرن و شیک دیده میشوند. آینههای دکوراتیو باعث میشوند تا محیط خانه زیباتر و بزرگتر دیده شود. انعکاس نور خورشید و چراغها در آینههای دکوراتیو به روشنتر و وسیعتر شدن محیط خانه کمک میکند. پر شدن فضاهای خالی خانه، ایجاد حس شادابی و سرزندگی، ایجاد یک هارمونی رنگی دلپذیر و پر نورتر شدن محیط از جمله تاثیرات مثبت استفاده از آینههای دکوراتیو به شمار میروند.

البته قابل ذکر است استفاده از آینههای دکوراتیو فقط محدود به محیط خانه نمیشود. از این عناصر دکوراتیو در باشگاههای ورزشی، سالنهای زیبایی، تالارهای پذیرایی، برخی از مکانهای تفریحی و سالنهای بزرگ نیز استفاده میشود. با انتخاب مناسب لوازم خانگی از جمله مبلمان، پرده، لوستر، رنگ دیوار یا کاغذ دیواری در کنار آینههای دکوراتیو میتوانید دکوراسیون محیط مورد نظرتان را دگرگون کنید.

نکات مهم درباره خرید آینه دکوراتیو که باید بدانید
آینههای دکوراتیو در اغلب فروشگاههای لوازم دکوری به فروش میرسند اما همه آنها استاندارهای لازم را ندارند. برای اینکه از خرید خود مطمئن باشید نکات زیر را در هنگام خرید آینههای دکوراتیو به یاد داشته باشید.

کیفیت شیشه و ضخامت آینه، محصولی ماندگار بخرید
با توجه به اینکه وظیفه اصلی انعکاس تصویر و نور در آینههای دکوراتیو هم مانند آینههای معمولی است باید کیفیت شیشه بسیار بالایی داشته باشند. هر چه کیفیت شیشههای آینه بالاتر باشد نور و تصاویر با زیبایی بیشتر منعکس خواهد شد.

ضخامت آینههای دکوراتیو کاملا بستگی به مکان مورد نظر و ابعاد آینه دارد. به همین بهتر است پیش از انتخاب محصول مورد نظر با کارشناسان مشورت کنید.

توجه به مواد به کار رفته در پشت آینه، کیفیت محصولات حرف اول را میزند
اگر آینههای دکوراتیو با مواد مرغوب و درجه یک ساخته شوند قطعا ماندگاری طولانیتری نیز خواهند داشت. برای پشت آینه بهتر است مواد مناسبی استفاده شود تا کیفیت تصاویر نیز بیشتر و بهتر از حد معمول باشد.

عواملی از جمله ابعاد، کیفیت مواد به کار رفته، کیفیت شیشه، ضخامت محصول، برند تولید کننده و مدل محصولات از جمله معیارهای تعیین کننده قیمت آینه دکوراتیو هستند.

هر چه کیفیت مواد به کار رفته در تولید آینه بهتر باشد قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

.

.